Kontaktujte nás
Zavřít blok

Abeceda pasivního bydlení

U nás máte jistotu, že nebudeme plýtvat Vašimi penězi na stavbu neefektivního domu.

Jsme si dobře vědomi, že energetickou optimalizaci stavby nelze provádět na úkor finanční stránky projektu. To znamená, že každý náš projekt je od začátku pečlivě připravován s důrazem na rovnováhu provozních a pořizovacích nákladů tak, aby výsledná stavba byla ekonomicky výhodná.

Myslete na budoucnost

Rozhodnutí postavit pasivní či nízkoenergetický dům je jednoznačně rozhodnutím pro vaši budoucnost. Vycházíte vstříc komfortu bydlení třetího tisíciletí. A nejde jen o to, že budete platit menší částky na složenkách za energie. Mít své doma v pasivním domě je především zodpovědná volba vůči životnímu, tedy svému, prostředí.

Dům, který šetří za vás

Předsudkem, který velmi často nespravedlivě znevýhodňuje pasivní a nízkoenergetické domy, je vyšší investice při jeho realizaci od projektu po hotový dům. Zdánlivou nevýhodu ale pasivní dům obrací v jasnou výhodu.

Investice do pasivního domu od projektu do hotového domu je zhruba o deset procent vyšší, ovšem roční spotřeba energie o necelých devadesát procent nižší. U pasivního domu se tedy nemusíme bát pasivity v oblasti návratnosti investic. Například u pasivního domu s investicí 3 300 000 korun je odhadovaná roční spotřeba energie cca 3 000 Kč. Oproti tomu dům, který nedisponuje nízkoenergetickými prvky, má sice počáteční investici o 300 tisíc nižší, roční spotřeba energií se však pohybuje na hranici třiceti tisíc korun.

Jednoduchým propočtem je jasné, že návratnost rozdílu počáteční investice je u pasivního domu jen něco málo přes deset let. A při předpokládaném zvyšování cen energií se doba návratnosti ještě zkrátí.

Kde domy šetří energii?

Pasivní a nízkoenergetické domy jsou konstruovány tak, aby co nejvíce využívaly energii, kterou přijmou. Na rozdíl od běžných staveb s ní také daleko lépe hospodaří – laicky řečeno – neplýtvají s ní. Jde především o výrazně menší tepelné ztráty obvodových konstrukcí či výplní otvorů. Jedním z principů konstruování pasivního domu je využití tepla z odpadního vzduchu – to znamená, že váš budoucí dům je dost „chytrý“ na to, aby účinně zužitkoval například teplo z počítače nebo provozu pračky či z vaření – tomu se odborně říká REKUPERACE. Nezanedbatelnou roli hraje i důsledné odstranění tzv. tepelných mostů.

Zapomínat nesmíme ani na možnost instalace solárních panelů či získávání energie z obnovitelných zdrojů – vytápění biomasou apod.

Nebojte se zeptat

Pasivní či nízkoenergetický dům je zodpovědnou volbou na celý život. Nebojte se tedy zeptat na všechno, co vás v této souvislosti zajímá. Rádi s vámi zkonzultujeme možnosti, které jsou vhodné právě pro vás! NAPIŠTE NÁM.

Jsme specialisté na:

  • nízkoenergetické a pasivní stavby
  • zdravé domy
  • přírodní a ekologické stavitelství
  • udržitelné stavění
  • energetické optimalizace projektů
  • energetické sanace staveb

« Služby Galerie projektů »